Az új KLM járat Amszterdamból 12:35-kor indul és 10 óra 40 perces repülés után helyi idő szerint 14:15-kor érkezik Las Vegasba. Las Vegasból 16:05-kor indul vissza Amszterdamba, ahol másnap délelőtt 11:05-kor száll le. Június 6. és július 1. között hetente kétszer (csütörtökön és vasárnap), július 2-től egy keddi járattal kiegészítve hetente háromszor közlekednek a holland légitársaság utasszállítói.
Ezen az útvonalon a KLM Boeing 787-9-es Dreamliner gépi közlekednek, amelyeken 30 (teljesen vízszintesbe állítható) business, 45 economy comfort és 219 turista osztályos ülés kapott helyet.
Ez a város gyakorlatilag egy vidámpark. A látogató itt éppen attól ájul el, hogy az amerikaiak milyen bámulatosan tudják őt elkápráztatni. Aki nem rabja a szerencsejátékoknak, az is szórakoztatónak fogja tartani Las Vegast. Az utcai forgatag, a kaszinókban naphosszat hazardírozó jellegzetes amerikaiak látványa kifejezetten érdekes, sőt gyakran vicces. A szállodák dimenziói elképesztőek. A 20 legnagyobb amerikai hotelből 17 itt van Las Vegasban, amit a helyiek lász végesznek ejtenek. Este, amikor a főúton, a Strip-en sétál a magyar turista, akkor sok filmjelenetet lát újra. Las Vegas megmosolyogtatja az embert, jókedvre deríti, mert annyira irreális, álomszerű látni egy olyan várost, ami a sivatag közepén semmiből épült, és hatalmas show business nagyvárossá fejlődött ki. 40 millióan jönnek évente ide, szóval ezt igazán elképesztően megmarketingolták. Ami a szállás és az étkezés árait illeti, amerikai viszonylatban az ár-érték arány itt egyszerűen szuper, de már nem annyira rettenesen olcsó, mit 10 éve volt. All you can eat büfékben még mindig fantasztikus az étel és annak ára általában. Éppen a látogatók hatalmas száma miatt a vállalkozóknak megéri így is. Ebben a városnyi vidámparkban 3-4 napot simán el lehet tölteni. A Bellagio hotel szökőkutas showját nem szabad kihagyni, és persze meg kell nézni, hogy ottlétünk idején melyik világsztár lép éppen fel. 2016-ban Britney Spears. Érdemes egynapos kirándulásokat tenni Las Vegasból a különböző közeli nemzeti parkokba vagy pl a Hoover Damot meglátogatni, kalapot emelve az emberi elme és a mérnöki tudás előtt, amely az 1930-as években emeltek. És amivel könnyedén bizonyították, az ember, ha akar, a sivatag közepén is édenkertet tud magának létrehozni.
2019-04-15